Noutati

25-02-2022

Cursurile imobiliare reprezinta cele mai la indemana instrumente de evolutie a fiecarui agent imobiliar

Cursurile imobiliare reprezinta cele mai la indemana instrumente de evolutie a fiecarui agent imobiliar

Un agent imobiliar in cadrul academiei noastre, fie ca este la inceput de drum in domeniu sau are deja adunate cateva cunostinte si activitati, este supervizat de persoane dedicate, sa il organizeze si sa ii descopere calitatile pe care acesta nativ le are.

La Inter Imobiliare ai suport GRATUIT continuu in dezvoltarea ta ca si agent imobiliar.

Odata cu evolutia si parcugerea intreg programului de instruire, consilierul nostru imobiliar, descopera raspunsuri la multe intrebari cu care se lupta inca de la debutul sau in domeniu imobiliar, si afla cum sa se dezvolte in interactiunea cu clientii sai.

Rolul Academiei Smart Experience, care reprezinta un proiect in house marca Inter Imobiliare, GRATUIT pentru toti membri echipei noastre, inca de la inceput a avut ca scop atat cresterea profesionala cat si cea personala a fiecarui agent imobiliar ce a trecut prin programul de cursare.

Piata imobiliara evolueaza in permanenta, atat in Iasi, cat si in Piatra Neamt. Aceste tendinte sunt dictate de directia generala a schimbarilor din infrastructura sociale, a mijloacelor media, a tehnologiei si cresterea surselor de informare.

Rapiditatea cu care se desfasoara evolutia pietei imobiliare din Romania, ne obliga sa supervizam si sa ne adaptam continuu.

Este vital sa ramai ancorat in realitatea pietelor imobiliare in care iti desfasori activitatea si sa fii deschis la elementele de noutate din jurul tau. Echipa noastra face acest lucru si cu ajutorul echipei Academiei Smart Experience, agentii imobiliari reusesc sa se conecteze prin intermediul cursurilor imobiliare desfasurate, cu noile directii de dezvoltare a pietei imobiliare.

In cadrul companiei Inter Imobiliare, agentii imobiliari, prin intermediul Academiei Smart Experience, beneficiaza de suport continuu, cursuri imobiliare si ateliere de lucru organizate saptamanal, pentru ca acestia sa-si dezvolte calitatile de consilieri imobiliari la propriu, adica sa ajunga in cel mai scurt timp sa livreze catre clientii companiei noastre, informatii de calitate cu privire la ofertele imobiliare ce le detinem in portofoliu companiei noastre, precum si solutiile imobiliare complete, ce definesc adevaratele nevoi locative de care acestia au cu adevarat nevoie.

Echipa noastra reprezinta motorul companiei Inter Imobiliare

Cu siguranta, inima Companiei Inter Imobiliare este echipa, fiind cei care fac zi de zi posibila existenta noastra prin tot ceea ce reprezinta ei in activitatea pe care o desfasoara. Inter Imobiliare a inteles necesitatea investitiei in resursa umana pentru ca ea sa fie pregatita pentru evolutia continuua a pietii imobiliare. Pentru a fi o solutie ideala pentru clientii pietelor in care isi desfasoara activitatea, ne asumam faptul ca dezvoltarea resurselor umane din companie este vitala.

Din 2014, Academia Smart Experience, marca Inter Imobiliare, face acest lucru: dezvolta si cresc viitoare generatii de agenti imobiliari, atat in Iasi, cat si in Piatra Neamt.

Cultura organizationala a companiei noastre are in centrul ei conceptul F.A.P.T.E. Pentru a intelege mai bine, trebuie sa stim faptul ca echipa Inter Imobiliare vibreaza in acelasi ritm cu valorile companiei si cu dezvoltarea ei. Suntem cei care am invatat ca inovatia si evolutia sunt cheia autenticitatii serviciilor noastre in piata imobiliara, valori pe care le dezvoltam in cadrul cursurilor Academiei Smart Experience. Indiferent de cat timp ar trece peste existenta companiei noastre, aceste valori vor ramane neatinse.

Necesitatea training-ului pentru job, pentru noii asimilati ai echipei noastre este indispensabila in activitatea noastra.

De acum la biroul din cartierul Nicolina a companiei Inter Imobiliare, vom livra cursuri imobiliare intr-un mod mai organizat si mai productiv.

Agentia Nicolina este locul care va gazdui de acum Academia Smart Experience. Dezvoltarea profesionala a agentilor imobiliari nou asimilati in echipa noastra se va desfasura in cadrul atelierelor dezvoltate de echipa academiei in noua locatie din Iasi. In perioada de inductie, cat si mai departe in cursarea premium, colegii nostri iau parte la sesiuni de training, create pentru conturarea calitatilor practice si teoretice pe care trebuie sa le detina orice membru al echipei de vanzari din compania noastra. Astfel, Inter Imobiliare Nicolina va satisfice, prin spatiile special amenajate pentru agenti, necesitatile de cursare din dezvoltarea profesionala a membrilor proaspat asimilati din cadrul echipei noastre.

Daca si tu doresti sa iti faci debutul in domeniul imobiliar pe piata imobiliara din Iasi si Piatra Neamt, contacteaza-ne, aplica CV-ul si vei incepe imediat sa descoperi de ce este capabila Academia Smart Experience sa faca pentru evolutia ta.

Suna acum Mesaj