Noutati

22-06-2021

Tot timpul, aceeasi intrebare ,,Cum pot evolua garantat ca agent in domeniu imobiliar?,,

Tot timpul, aceeasi intrebare ,,Cum pot evolua garantat ca agent in domeniu imobiliar?,,

Pentru a evolua in domeniu imobiliar, ca in mai toate celelalte meserii, trebuie mai intai sa crezi in tine, apoi sa iti doresti acest lucru si nu in ultimul rand sa faci totul pentru a reusi.

Vanzarile imobiliare, reprezinta zona premium pentru agentii de vanzari, desigur poti vinde orice, dar in imobiliare chiar trebuie sa stii sa vinzi proprietati, sa stii sa comunici cu clienti tai, sa stii sa intelegi nevoile fiecaruia, sa stii sa inovezi si sa stii sa creezi fapte.

Tranzactiile imobiliare nu sunt deloc intamplatoare, ele reprezinta un cumul de factori, care s-au aliniat si au pus cu adevarat valoarea asteptata de catre client in imobilul pe care tocmai l-ai tranzactionat.

O proprietate imobiliara nu este mai buna decat alta, ci are alte caracteristici, care se potrivesc sau nu clientului dornic de a face o achizitie imobiliara.

Pentru a evolua garantat in meseria de agent imobiliar, in primul rand trebuie sa incepi activitatea intr-o companie, care chiar poate sa-ti ofere suportul necesar debutului tau. Sa iti ofere un real sprijin de inceput, un plan de inductie care sa-ti asigure tie integrarea in noua ta echipa de vanzatori, in care urmeaza sa evoluezi.

Apoi, aceeasi companie trebuie sa fie capabila sa-ti livreze informatii corecte despre piata imobiliara, proceduri de lucru, management de inceput pe care tu sa-l intelegi, sa-ti puna la dispozitie tot ceea ce iti trebuie sa folosesti in efectuarea de tranzactii imobiliare.

Desigur, toti stiu sa faca asta in sinea lor, numai ca tu nu cred ca ai timp sa incerci cu fiecare.

Noi la Inter Imobiliare am inteles nevoia de educatie si inca din 2014, am creat Academia Smart Experience, in cadrul careia, am dezvoltat sisteme de invatare, suporturi de cursuri cu tema exclusiv imobiliara, ateliere bazate pe ceea ce trebuie sa faci tu zilnic cu clientii tai, atat vanzatori cat si cumparatori, care au dus la rezultatele remarcabile pe piata imobiliara din Iasi a companiei noastre.

Un nou coleg, debutant in echipa noastra beneficiaza in mod GRATUIT si neconditionat de toate aceste lucruri, inca din prima lui zi.

Aceleasi coleg este sustinut continuu de tot departamentul TESA si Management, beneficiaza de operatori call center instruiti cum sa discute cu clienti companiei noastre, este organizat de colegele noastre din zona de back office, este monitorizat de colega noastra din departamentul nostru H.R. ca lucrurile sa se defasoare spre drumul cel bun al tau in imobiliare, apoi interactioneaza cu cei trei traineri cu care academia noastra coloboreaza in mod direct si care au dorinta si provocarea ca tu sa evoluezi corect in domeniu imobiliar, persoane cu care tu ai oportunitatea sa te dezvolti pe toata perioada ta ca si membru in echipa noastra, deoarece este normal ca tot timpul sa invatam cate ceva nou.

Managementul activitatii si al timpului tau la Inter Imobiliare, este asigurat de cel mai profesional CRM de lucru, dezvoltat de compania noastra exclusiv pentru echipa, testat, reactualizat si cu rezultate excelente avute de catre colegii nostri, care si ei la rand lor au evoluat in domeniu imobiliar in acest mod.

Tu ca agent imobiliar, mai ales nou in domeniu, fara avea un brand care sa te sustina si o expunere vizuala pe masura, sincer nu prea ai cum sa iti evaluezi adevaratele abilitati in vanzari.

La Inter Imobiliare, beneficiezi din prima ta zi de absolut tot ce conteaza in piata imobiliara din Iasi sau Piatra Neamt, in materie de promovare, mai ales prin reteaua noastra proprie ce insumeaza 35 de website-uri de specialitate imobiliara, cat si promovare pe celelate portaluri majore de imobiliare, prezente pe piata.

Daca si tu CREZI, VREI si FACI, hai in echipa noastra sa descoperi tot ce ti-am povetit mai sus.

Contacteaza acum Departamentul nostru de HR, programeaza un interviu, informeaza-te cu toate detaliile despre activitatea ta si a domeniului in care doresti sa te integrezi, si hai in echipa noastra.

Suna acum Mesaj