Noutati

21-06-2021

De ce sa cauti clienti cumparatori de imobile, cand poti doar sa ii rezolvi.

De ce sa cauti clienti cumparatori de imobile, cand poti doar sa ii rezolvi.

Marketing-ul si promovarea, reprezinta, principalul motor al oricarui tip de afacere. Noi la Inter Imobiliare, investim in marketing si brand, inca de la inceputul nostru din anul 2002. La inceput, a fost dorinta de a ne face cunoscuti, de a evolua si de a pune o amprenta completa si competitiva, pe piata imobiliara din Iasi.

Instrumentele de promovare proprii, cu care echipa Inter Imobiliare isi desfasoara astazi activitatile, reprezinta cele mai puternice atu-uri ale companiei noastre, si anume volum de clienti, promovarea companiei, precum si a membrilor echipei noastre individual.

Valoarea unei companii, reprezinta volumul de cerere si oferta, pe care tu ca entitate o asiguri celor ce lucreaza in echipa ta.

Cu mandrie, spunem ca 70% din volumul de clienti cumparartori care intra lunar in Call Center nostru, este exclusiv din retea de promovare proprie a companiei Inter Imobiliare. Acest lucru duc la o sortare si la o clarificare deja stabilita inca de la inceput, in relatia dintre consilierul nostru imobiliar si prospectul client, facand astfel mult mai corecta si utila, atat dicutia cu acesta, cat si ofertarea lui cu proprietati imobiliare personalizate pentru el, pe necesitatile si caracteristicile de care el, clientul, are cu adevarat nevoie.

Cati clienti ne furnizeza lunar reteaua noastra proprie de promovare?

Reteau de website-uri marca Inter Imobiliare, asigura un flux de a proximativ 40.000 de utilizatori lunar (1400 vizitatori unici pe zi), ceea ce asigura membrilor echipei Inter Imobiliare posibilitatea de a lucra, concret, organizat si cu rezultate lunare in targetele de vanzari imobiliare stabilite.

Investim bugete anulale de promovare si dezvoltare, a acestei retele proprii inca din anul 2006, continuu, lucru ce ne-a si consolidat pozitia de lider in piata imobiliara din Iasi in tot acesti ani.

Contacteaza acum Departamentul nostru de HR, programeaza un interviu, informeaza-te cu toate detaliile despre activitatea ta si a domeniului in care doresti sa te integrezi, si hai in echipa noastra.

Compania Inter Imobiliare, are reprezentat mereu un motor de dezvoltare a pietii imobiliare din Iasi si prin implementarea aceea ce urmeaza ca si strategie de dezvoltare a intregii companii, cu siguranta vom reprezenta si in continuare.

Investitiile permanente de lucru de catre companiei si managementul sau, nu reprezinta o optiune, ci reprezinta o necesitate si o oportunitate mai ales pentru cei nou intrati in domeniu imobiliar.

Nu este ca si cum nu iti trebuie.

Fara investitie continua in companie si educatia membrilor echipei tale, nu faci decat sa iti asiguri ziua de maine.

Compania Inter Imobiliare, investeste permanent prin intermediul Academiei Smart Experience inca din 2014 in programe de inductie, in logistica necesara efectuarii de tranzactii imobiliare, cursuri imobiliare, workshop-uri, management focusat pe planificare si organizare, vitale pentru initierea si dezvoltarea tututor membrilor echipei noastre, fie cei noi integrati, fie cei care activeaza de peste 12 ani in echipa noastra.

Daca lucrezi in imobiliare, iar agentia imobiliara prin managerul ei, nu investeste in propria companie, mereu vei avea foarte mult de lucru, postezi o multitudine de oferte imobiliare pe diverse retele de socializare, te lupti pe diverse portaluri imobiliare cu o multime de anunturi imobiliare false, si astfel iti pierzi luciditatea, timpul si energia, iar concentrarea aupra ofertarii cat mai corecta a clientului scade aproape de minim.

La Inter Imobiliare, clientul interactioneaza prima data cu operatori din serviciul de call center, care ulterior discutiei ii califica si ii distribuie consilierilor imobiliari, membrii in echipa Inter Imobiliare, a caror raza de actiune poate fi in interesul acestor clienti.

Tu ca si agent imobiliar indeplinesti proceduri de lucru, formalitati si vizionari cu acestia, iar sansele de tranzactiona o proprietatea are un grad ridicat de indeplinire.

Curat. Simplu. Rapid

Daca si tu iti doresti sa faci parte dintr-o echipa puternica, o companie imobiliara cu sistem propriu foarte bine pus la punct, sa beneficiezi de sprijin educational si managerial, te vrem in ehipa noastra.

Contacteaza acum Departamentul nostru de HR, programeaza un interviu, informeaza-te cu toate detaliile despre activitatea ta si a domeniului in care doresti sa te integrezi, si hai in echipa noastra.

La Inter Imobiliare ai posibilitatea sa te dezvolti, sa te educi, sa te cresti, sa castigi venituri peste medie, sa ai la indemana toate aceste lucuri sa functioneze si sa cunosti ce inseamna performanta in vanzarile imobiliare.

E mai usor decat crezi.

Suna acum Mesaj