Noutati

30-09-2021

Interimobiliare.ro. Ce concluzii avem dupa 8 luni de la lansarea noi versiunii?

Interimobiliare.ro. Ce concluzii avem dupa 8 luni de la lansarea noi versiunii?

La inceput de an 2021, am lasat versiunea noua a site-ului interimobiliare.ro, care a reusit sa intergreze noi functii practice si utile in idenficarea cat mai rapida si corecta a proprietatilor imobiliare, aflate la vanzare pe piata imobiliara din Iasi si cea din Piatra Neamt, ce pot prezenta interes fiecaruia dintre clientii nostri.

Avand o experienta vasta in promovarea ofertelor imobiliare pe piata imobiliara din Iasi, ne-am focusat intreaga atentie asupra usurintei cu care clientul poate afla informatii utile din piata, si de asemenea ne-am concentrat ca experienta sa in vizionarea site-ului nostru, sa fie cat mai placuta si transparenta, cu informatii utile, anunturi imobiliare actualizate si content de calitate, care sa ofere, de ce nu, si o lectura cu tema imobiliara placuta, celor interesati de acest domeniu.

Interimobiliare.ro reprezinta mult mai mult decat un site de anunturi imobiliare, in acest moment, datorita noi structurii a acestuia, noi ca si companie imobiliara, reusim sa rezonam mult mai rapid si pe intelesul tututor, atat cu clientii nostri cat si cu echipa noastra, colaboratori, parteneri, si agentiile media cu care suntem in stransa legatura, prin zonele de informare create cu privire la echipa Inter Imobiliare, Academia Smart Experience, serviciile imobiliare oferite de noi, precum si experienta si premiile obtinute pe parcursul celor 19 ani de activitate imobiliara intensa.

Practic acum, cu doar 3 click-uri, poti sa ajungi la informatiile care te intereseaza (oferte imobiliare, stiri si evenimente imobiliare) usor, simplu si imediat.

Am reusit sa implementam de asemenea, campanii de promovare diverse, care au adus rezultate notabile cu privire la numarul de vizitarori unici pe care noi ca si companie ii contorizam lunar, si care cu mandrie o spunem ca se situeaza in jurul cifrei de 60.000de utilizatori / luna.

Numarul mare de vizitarori ai site-ului interimobiliare.ro, a atras la randul lor si o conversie foarte buna a utilizatorilor site-ului, in clienti ce doresc sa achizitioneze intr-adevar o proprietate imobiliara intruna din pietele imobiliare in care noi activam, asigurandu-ne in acest fel o crestere de 81% a numarului de clienti unici, acest lucru reflectandu-se si in numarul de tranzatii imobiliare incheiate, ce au ca si sursa de promovare, Interimobiliare.ro.

Pe langa cresterea numarului de clienti ce ne viziteaza zilnic site-ul, a crescut datorita calitatii si transparentei informatiilor postate pe Interimobiliare.ro si claritatea cu care un client rezoneaza cu membrii din echipa Inter Imobiliare, reusind astfel sa castigam impreuna timp si bani, datorita limitarii cat mai mari a muncii nefolositoare pentru ambele parti implicate.

Investitia financiara majora, venita la pachet cu munca celor implicati in procesul de dezvoltare, optimizare si promovare a site-ului interimobiliare.ro., fac ca acest produs media imobiliar, sa ne onoreze si sa ne ambitioneze sa nu ne oprim niciodata, din drumul nostru de dezvoltare si educare in domeniul imobiliar, mai ales cand si rezulatatele financiare reusite sunt pe masura asteparilor.

Compania Inter Imobiliare, in cei 19 ani de activitate in orice proiect care se implica (Media, Imobiliar, Social, Dezvoltare Echipa Agenti, Dezvoltare Echipa Management, Dezvoltare Retea Birouri Regionale), stie si este capabila sa gestioneze toate provocarile care nu pot fi cunoscute inca de la inceput, datorita experientei sale si a solutiilor oferite tuturor celor care au colaborat cu noi in toata aceasta perioada.

De asemenea, avem detaliat pe site, tot parcursul de recrutare si dezvoltare a echipei noastre, ce oferim si ce le recomandam celor la inceput de drum in industria imobiliara si nu in ultimul rand, cum facem noi asta.

Academia Smart Experience un produs educational in domeniul imobiliar dezvoltat de compania Inter Imobiliare inca din anul 2014, si reprezinta locul unde fiecare agent imobiliar, membrul al echipei noastre, este monitorizat si indrumat. Aceasta reprezinta motorul dezvoltarii noastre, ca oameni si ca membrii ai echipei Inter Imobiliare, acestia fiind dornici sa fie provocati din orice punct de vedere.

Va asteptam sa ne puneti la incercare

Suna acum Mesaj